Juuksed! 20.05.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minul on selline mure: aasta tagasi oli mul elus väga raske aeg ja tänu sellele ei söönud ma pikalt korralikult ja selle tagajärjel hakkasid juuksed välja langema. Kolm kuud hiljem sain kuidagi selle väljalangemise seisma, kuid panen tähele, et neid tuleb ära ikkagi tavapärasest rohkem. Juuksed on nii õhukesed ja haprad. Oskate te öelda, mida võiksin kasutada või on ilmtingimata vaja nahaarsti juurde minna? On mul ka kodus endal mingi võimalus raviks?

Ette tänades.

K.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kuigi Te arvate teadvat, et Teie juuste väljalangemise põhjuseks oli ebapiisav toitumine , ei pea ma ikkagi õigeks soovitusi jagada ilma Teid konsulteerimata või uuringuid tegemata. Nagu ma olen varemgi rõhutanud, võib juuste väljalangemise põhjuseid olla mitmeid. Kuna nii juuste, naha ja küünte tervis kajastab kogu organismi tervist, võib olla oluline just seespidine spetsiifiline ravi. Loomulikult võite kasutada mitmeid kosmeetikakauplustes müügil olevaid juuksekasvu soodustavaid välispidiseid hooldusvahendeid, rääkimata kodustest juuksemaskidest - näiteks munakollase, mee ja sibulamahla seguga ( võrdsetes osades ) kord nädalas.

S.Liiv