Lapsel tekkisid punastest laikudest vesivillid 19.11.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
laps oli möödunud nädalavahetusel 2 päeva isa juures ja pühapäeval koju tulles last pestes avastasin tal punased punnid. 2 täppi püksivärvli kohal ja kuni 10 tk ühe jala sokirandi ääres. Algul kahtlustasin, et kirbu hammustus, kuna isal on koduloomad. Esmaspäeva hommikul aga sokke jalga pannes laps kurtis, et on valus ja kui lähemalt uurisin, siis olid sinna tekkinud tillukesed villid kobaras, mis tänaseks ehk 2 päevaga on läinud üsna suurteks villideks. Jalanõud hõõruvad need katki, samuti teevad lapse sõnul sokid haiget.
Lisasin ka eile õhtul tehtud pildi neist, sellised villid on ümber jala.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kahjuks ei ole pilt kirjaga kaasa jõudnud. Kui ville lühikese aja jooksul järjest juurde tuleb, siis kahtlustan, et tegemist võib olla impetiigoga, mida põhjustavad nahale sattunud bakterid. Soovitan siiski kiiresti uuesti perearstiga ühendust võtta. Arvan, et laps vajab antibiootikumkreemi (nt.Fucidin). Kui perearst kardab, et ei tule probleemiga toime, saab ta ehk Cito! korras lapse kiiremini nahaarsti vastuvõtule suunata, kuu aega on tõesti liiga pikk aeg.
Lugupidamisega,
Kristi Abram