Laigud käevarrel 30.11.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, meil pojal tekkisid nädal aega tagasi ümmargused laigus paremal käevarrel. Alguses sügelesid ja olid ainult kaks väiksemad, määrisime neid ilma suurema abita. Tuttaval olid olnud sarnased ja soovitas Elocon salvi, millega oli ise sarnaseid ravinud. Vahepeal tekkis ka piltidel nähtav suurem laik, mida ka määrisime samase ravimiga. Tundus et mõjub aga täna leidsime veel uue pisikese laigu mida veel määrinud pole. Siiski tundub et abi on vaja kellegi asjatundja käest. Kõigepealt millega tegu ja kuidas ravida.

Ette tänades,

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Esmamulje põhjal nendest laikudest arvan, et tegemist on naha seenhaigusega, ehk siis rahvakeeli "kassihaigusega".
Elocon sellisel juhul toimet ei anna, vaid võib isegi lööbe hullemaks ajada.
Soovitan kindlasti arsti juurde minna ja koldest proovi võtta.
Siiski on seenevastsed kreemid apteegis ka käsimüügis saadaval (nt. Klotrimazool ja Lamisil).
Lugupidamisega,
Kristi Abram