imiku allergia 10.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on 4- kuune laps, kellel tekivad aeg- ajalt nahale punased karedavõitu laigud. Siiani on laps ainult rinnapiimal. Kas tal võib olla allergia mõne toiduaine vastu, mida mina söön? Kui vanalt minnakse lapsega allergoloogi juurde?

Tänan.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Eks Teil tuleb kõigepealt perearstiga nõu pidada. Enne aga soovitaksin Teil üles kirjutada kõik, mida sööte. Erilist tähelepanu pöörake nn. E-dele, millega tähistatakse toiduainetes olevaid konservante, värvaineid, maitsetugevdajaid jne. Kuna imikul esineb lööve vahetevahel, võib viga olla tõepoolest Teie toitumises. Imetamise ajal oleks õigem ja parem tarvitada ainult kodumaist ja võimalust mööda ainult isevalmistatud toitu.

S.Liiv