beebil täpid 20.05.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Beebil tuli eelmine nädal nahale lööve, algul oli ainult mähkupiirkonnas, proovisime erinevaid mähkmeid ja lõpuks jäime öko omade peale sest tundus et need aitasid, kui pediaatri juurde läksime oli lööve kadunud. arst arvas et oli mähkmelööve kui pilti näitasin pepust, nüüdseks oli paar päeva enamvähem ja on lööve tagasi, kuid mitte ainult mähkmepiirkonnas, vaid ka seljal, kõhul, osaliselt kätel jalgadel. see kaob ja tuleb. kui laps nutab või peale pesu on eriti näha seda löövet. millega võib tegu olla? miski allergia? higilööve? mis ma tegema peaksin?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Mähkmelööve tekib tavaliselt mähkmega kokkupuutuvale alale, momendil on lööve laialdasem. Kuna imiku nahk on väga õrn, siis võivad löövet anda mitmed tegurid: 1)palavusest tingitud higistamine, 2) uued riided, kui neid ei ole loputatud. 3) Kui on rinnapiimal olev laps, siis ka ema poolt tarbitud toiduained võivad anda nahareaktsioone (ema võiks pidada toidupäevikut).
Esialgu soovitan last vannitada pehmendatud veega (jälgida, et vannivesi ei oleks liiga kuum). Pehmedamiseks küsige apteegist imikute vanniõli. Punetavatele aladele soovitan Zincospray'd või Zincoskin'i.
Kui lööve jätkuvalt püsib, soovitan uuesti arstile pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram