Ebameeldiv lööve 22.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 26a. naine ja mul on juba aastaid probleemiks kummaline punetus ja väikesed punnikesed lõual, otaesisel ja nina ümber põskedel. Sageli need ka kihelevad ebameeldivalt. Samas mingit ketendust ei ole, samuti pole mul ka kõõma kunagi olnud. Mind on ravitud clotrimazolum salviga, nizoral salviga.

Nägu näeb lihtsalt jube välja, eriti talvel kui nahk on kuivem. Ei saa kasutada ka rasvaseid kreeme, sest see tekitab vistrikke. Kas sellest on kuidagi võimalik vabaneda? Tahaksin praegu veel noor ja kena olla.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Usun, et Teid saab aidata-tuleb vaid pöörduda vastuvõtule, sest kõik Teile vajalikud ravivahendid on retseptiravimid.