kas nimetatud ravimid mõjutavad loodet? 16.06.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mees tarvitab kroonilise artriidi raviks igapäevaselt ja juba aastaid kahte rohtu: Salazopyrin ja Vimovo. Kas need rohud kahjustavad kuidagi spermat ja loodet ja kui kahjustavad, siis milliselt? Kui kaua enne rasestumist ei tohiks mees neid kasutada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esimene nimetatutest võib halvendada sperma kvaliteeti. Ohtu lapsele mehe kaudu olla ei tohiks. Ravimite ärajätmise koha pealt peab kindlasti nõu pidama tema raviarstiga!