Imelik probleem? 18.08.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist olen veidi üle 20 aastane noormees. Mul on selline imelik probleem, et paar kuud tagasi WC-s käies suuremat häda tegemas oli kõht veidi kinni ja punnitasin kõvasti. Siis käis alakehast korra väike terav valu läbi ja peenise otsa ilmus veidi spermat. Nüüd WC-s käies kui pole kaua aega seksinud ja rohkem punnitan tuleb peenise otsa jälle veidike spermat. See ei ole valulik ega sega mu elu. Sekselu on ka korras. Aga see tundub ikkagi imelik ja tahaks teada millega võib tegu olla ja äkki vajab see ravi?
Aitäh

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et tegemist on täiesti normaalse kehalise reaktsiooniga. Punnitamisel surute tühjaks ka eesnäärme all paiknevad kusiti lisanäärmed. Kui pole pikka aega seks elu olnud, siis on need näärmed tavalisest enam täitunud ja tühjenemisel jõuab mõni tilk ka kusiti otsani. Samas ei saa täielikult välistada, et nende näärmete ärritus (suurenenud sekreeditootmine) on tingitud mingist alaägedast sugutrakti põletikust.
Kokkuvõtvalt: kui hetkeseis häirib, siis tasub igaks juhuks vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab