klamüüdia test 03.05.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

kuidas meestel klamüüdia proovi võetakse?kas verest võetud proovi võib usaldada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Verest võetud klamüüdia test meestel mingit informatsiooni ei anna.
Kõige parem on test võtta ikkagi kusitist. Kui mees kardab testi, siis saab meestekliinikus seda teha ka spermast. Äärmisel juhul võib kasutada ka esimest hommikust uriini.
Edu soovides
Margus Punab