Klamüüdia? Või mingi muu suguhaigus? 03.05.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist, sooviks teada milles asi võib olla, kui tekib pärast vahekorras olekut peenise pea peale sügelus ja nahk on valus kui alla seda rullida ja tekivad vahest ka väiksed villilaadsed punnid/lihtsalt punnid sinna pea peale. Isegi pärast kondoomiga vahekorda on olnud samamoodi ja partneril tehti klamüüdia test mis oli positiivne ning me võtsime siis mõlemad antibiootikume - hakkas paremaks minema kuid siiski tuli tagasi et milles asi võib olla? Vahekorras sai oldud kondoomiga ka 10 päeva jooksul kui antibiootikum sai võetud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esiteks soovitaksin mõlemal klamüüdia kontrollanalüüs ära teha. 10-päevane ravi on mittestandartne ja seksi peaks kaitsevahendit kasutama alati kuni mõlema osapoole negatiivse testini.
Eesnaha ärritus/põletik on pea 90% seotud partneri suguelundite mikroobse keskkonna häiretega.
Kui probleem tekib ka peale kaitsega seksi, siis on tõenäoliseks põhjuseks siiski ka teil lahendamata sisemised põletikud. Tulge meestearsti vastuvõtule!