Valu ja paistetus peenisel 23.04.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Umbes aasta tagasi tekkis peenisele eesnaha alla paistetus. See taandus mõne päevaga ja polnudki nagu midagi viga. Mingi aja pärast aga tekkis tagasi ja koos sellega peenise keskele kõva veresoon. Algselt oli lühikene aga tänaseks on kasvanud keha poolsest otsast üle poole peenise.
Paistetus tekib ainult paremale poole eesnaha alla, tundub nagu see traatjas soon oleks umbes ja lükkaks miski vedeliku ühte kohta kokku ega laseks tagasi liikuda, sest erektsiooni ajal seda paistetust pole aga muidu küll. Lõdvas olekus on selle paistetuse koha peal valge joon nagu oleks arm. Kõvat veresoont aga väga pole tunda peenise tavaolekus, erektsiooni ajal aga küll. Olen mitmeid kordi 3-4 nädalat seksist hoidunud lootes, et probleemid kaovad aga pole kasu olnud.
Antud olukord tekkis enamasti peale vahekorda aga nüüd on viimasel ajal tihedamalt välja löönud ka hommikuse erektsiooniga.
Mõni nädal tagasi peale vahekorda tekkisid samad mured aga lisandus ka valu eesnaha all, paistetus ja traatjas soon on taandunud. (lisan, et mingisugust suguhaigust ei saa olla, aastaid ühe parneriga olnud) Valu lööb ka alakõhtu ja keha külgedele. Ei ole pidev valu, enamasti õrn.
Ei tea kas võivad seotud olla probleemid omavahel.
Oleks mingeid soovitusi?

Tänan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmane soovitus on tulla meestearsti vastuvõtule. Vaevuste kompleks on lai ja viitab sugutrakti põletikule. Soone puhul on ilmselt tegu umbunud lümfisoonega, mis aja jooksul kaob. Vahekorra järel tekkiv ärritus viitab partneri tupepõletikule või põletikule spermas. Uuringute järel oleme targemad!