Põletik 24.08.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
olen 28 a. mees. Mõni aeg tagasi tekis kerge valu ja ebamugavustunne munanditesse. Käisin meestekliinikus, kus tehti sperma- ja vereanalüüs. Avastati kerge põletik ja kirjutati välja kaks ravimit: Unasyn 375 mg ja Xatral SR 10 mg. Esimest ravimit võtsin 12 päeva 2x päevas, teist ravimit võtan siiani. Mõni päev pärast ravi algust kadus ka valu, kuid tuli tagasi kui Unasyn`i jäi võta veel paar päeva. Lisaks 6 aastat tagasi avastati munandikotist tsüst. Nüüd on see ebamugavustunne ja valu kandunud edasi munandite taha (lahkliha juurde), natuke annab tunda ka alakõhus. Paar päeva tagasi munandeid uurides leidsin parema munandi küljest pisikese tüki (2-3 mm), mis vbl on seal ka juba ammu olnud. Kas tegemist on põletikuga, mis vajab pikemat ravi? Kui vereanalüüs on korras, kas siis ikka võib kahtlustada mingit kasvajat või vähki?
Uus vastuvõtu aeg on septembris.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandust hilinenud vastuse pärast!
Igal arstil on oma uuringute skeemid. Minu kogemuse alusel on munandi valud pea alati seotud eesnäärme haigustega, peamiselt eesnäärmepõletiku e. prostatiidiga. Diagnoosimiseks olen viimastel aastatel sperma analüüsi asemel üha enam kasutama hakanud hoopis eesnäärme sekreedi analüüsi, mis annab märksa täpsema tulemuse, kuid on ka veidi ebamugavam. Soovitan oma arstilt just selle testi tegemist paluda. Kui on tõesti eesnäärme põletik, siis on vajalik rakendada oluliselt pikemaid ravikuure. Paha ei teeks muidugi välistada ka sugulisel teel levivad haigused. Kasvajat ilmaselt kartma ei pea - kõik viited räägivad põletiku või selle jääknähtude suunal.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Munandi manuse põletik

Tere.

Vasakul munandil on ilmselt manuse põletik..valu ei tekita,aga ebamugav ja suurem, kui teine munand.
Kuidas ravida?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vaevalt, et seda koduste vahenditega lahendada saab.
Tuleb ikka arsti juurde jõuda.
Esmalt tuleb uuringutega selgeks teha, kas üldse põletik ja kui, siis mis põletik.
Siis saab edasi ...

Loe edasi

Põletik

Peenise põletik on väga ammu sexi pole teinud aga põletik on. peenis sügeleb kardan kliinikuse põõrduda eelmisel aastal oli ka põletik siiani ikka veel põletik aidake palun emale kardan ka ütelda aidake ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Noorele on olemas vaba juurdepääsuga noorte nõustamise kabinetid. Ka ülikooli meestekliinikus saate selle programmi raames ilma saatekirjata tasuta vastuvõtule.
Esimene mida saate teha on korrektne ...

Loe edasi

Prostatiit

Tere.
Olen 42aastane mees. Mul on prostatiit ja olen võtnud antibiootikume. Oleme proovinud last saada ilma tulemusteta ja plaanime teha nüüd esimest korda IVF-i märtsis. Tegin ka septembris sperma ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mina põletikuga IVFi ei teeks. Raseduse tekke võimalus on väiksem ja ka raseduse varase katkemise risk tõesti oluliselt kõrgem. Põletik on ju võimalik välja ravida...

Loe edasi

sugutrakti põletik

Tere!
Kui on olemas võimalus, et on sugutrakti põletik ja sellele kohe ravi peale ei saa, on siis võimalik, et mees võib jääda impotendiks või viljatuks?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mõlemad variandid on tõesti võimalikud. Kui kujuneb välja eesnäärme põletik, siis see haigus on otseselt seotud nii viljatuse kui ka impotentsusega.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

eesnäärme põletik

kui mul on eesnäärme põletik ja seksin ilma kummita...aga spermat sisse ei lase...kas siis ka võib naine nakatuda....ja kuidas see naaisell väljendub?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Aga miks te oma haigust ei ravi? Katkestatud suguühe ei kaitse ei teid ega partnerit. Põletikulise prostatiidi puhul võib partneril tekkita tupe ja emakakaela põletik, mis tavaliselt väljendub vooluse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: