Jalgratta sadula höördumisest tekkinud punetus 23.07.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
küsisin siin foorumis küsimuse "toru ümbrus on punane ja sügeleb", millele vastasite 11.05.2003 ja arvasite, et "Tegemist on ilmselt seentest või harvem bakteristest põhjustatud põletikuga.
Lähtepunktiks arvatavalt spordiriiete hõõrumine rattasõidu ajal ja sellest tekkinud naha kahjustus."
Juuli alguses helistasin teile (6972051), et tulla vastuvõtule, aga sain teada, et olete puhkusel kuni 8. August, peale mida alles hakatakse määrama uusi vastuvõtuaegasid.
Et mitte sügiseni oodata uurisin veidi infot internetist igasuguste seente kohta ja otsustasin proovida Exoderil kreemi (olin seda kunagi ammu kasutanud jalaseene hävitamiseks ja seda oli natuke tuubis alles, instruktsionist sain teada, mis seeni ta veel hävitab ja lugesin internetist ka nende kohta). Igatahes asi toimis - juba peale esimest määrimist kadus punetus täiesti ära. Panin igaks juhuks paar korda veel.
Küsin igaks juhuks Teie arvamust, juhul kui tegu oligi seenega nagu tõenaoliselt arvasite olevat, kas Exoderil oleks olnud sobiv vahend selle hävitamiseks? kui nii siis on kõik OK. Kui ei siis proovin Teile Augustis veel helistada ja vastuvõtuaja saamisel arutame/uurime teemat edasi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pimesi päris täpselt ju hinnangut anda ei saa. Teie kirja järgi näib aga tõesti, et tegemist oli seenpõletikuga ja ka ravim oli õige.
Vastuvõtuaegu saab ikka ainult registreerimise numbrilt, mitte arsti käest!
Edu soovides
Margus Punab