toru ümbrus on punane ja sügeleb 09.05.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem tekkis eelmine suvi. Toru ümbrus, seal kus liitub kehaga, eriti külgede peal on punane ja sügeleb. Sügades nahk tuleb tükkidena maha nagu tolm. Kuna see tekkis suvel mil sõitsin palju jalgrattaga arvasin algul et seda tekitab jalgratta sadulaga hõõrdumine. Kuna aga praeguseks pole üle läinud mõtlen et kas see võib olla mõni suguhaigus?

Huvitav on see ei kui peale pesu pritsin peale CHEMISEPT FG desifitseerijat läheb pilt normaalseks, umbes nädal aega hiljem läheb aga tagasi punaseks.

Partnereid on olnud palju kuid enamasti olen kasutanud kondoomi, kas võib olla et mõni haigus ründas piirkonnast kus kondoom lõppeb?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ilmselt seentest või harvem bakteristest põhjustatud põletikuga.
Lähtepunktiks arvatavalt spordiriiete hõõrumine rattasõidu ajal ja sellest tekkinud naha kahjustus. Chemisept surub tekitajad ajutiselt maha, aga ei ravi kahjuks terveks. Õige ravi saaksin määrata siiski peale muutuste nägemist. Vastuvõtule võiks tulla siis, kui on aktiivne punetus - vajadusel saab siis ka proovid võtta. Enamikel juhtudel allub selline nahamuutus 3-4 nägalase kreemiraviga.
Edu soovides
Margus Punab