Lapse pea kuju ja lõge. 10.11.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Soovin uurida kas selline peakuju 2k lapsel on normaalne? Loodan, et pildilt on aru saada, kuklaosa selline piklik. Samuti teeb muret, et esimese kuu visiidil ütles perearst, et lõge on 1cm. Pea oli kasvanud 2 cm. Kas on põhjust muretsemiseks?
Kolmas mure on beebi liigutuste osas. Kohati on need hästi järsud ja tõmbaks end nagu pingesse. Järsult kõhule vastas käsi, vastas jalg; järsult käed sirgelt ette jne. Kas selline järsk ja tõmblev liikumine on beebide puhul normaalne või on tegi lihaspingete või veel hullem krampidega?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Beebi peakuju 2k vanuses võib olla väga erinev. Niipalju kui pildi järgi saab öelda, ei leia põhjust muretsemiseks.Suhteliselt väikese lõgeme pärast ei tasu samuti muretseda.Järsud liigutused on samuti tavapärased sellele vanusele.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt