6-kuune keerab unes kõhuli 02.01.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! 6-kuune laps (26näd) uinub külili lamades, peamiselt imetamise ajal või lutiga, ja pöörab sealt unesegasena unetsùkli vahetumisel kõhuli, ajades end sedasi üles. Ta õppis keerama 3 nädala eest (14. dets 2021). Kas see peakski nii olema, kuni ta oskab end seili keerata? Või peab/saab sellega ka juba praegu tegelema/tegeleda?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Lapse vanusega koos tema harjumused muutuvad. Kõhuli magamine pole lapsele ohtlik.
Lugupidamisega
Anu Sööt