Laps ei toetu jalgadele 30.10.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Selline küsimus, 6,1 kuune tita ei taha toetuda jalgadele, kui tõsta püsti, siis laseb ennast istuli. Vahetevahel, kui proovida pidevalt, siis lükkab jalad sirgu, aga siis nagu jonniga ja seda peaaegu iga kord ( jalad sirgu jonniga), perearst ütles, et lihased nõrgad, taastusravi arst arvas, et pole veel selleks valmis. Keerama hakkas ka alles nüüd, kui sai 6 kuud vanaks, keerab ennast kõhuli, tagasi ei oska keerata, sätib käe nii, et ei saa tagasi keerata, kõhuli olles lükkab ennast edasi, kui jala taha käsi panna. Teisi asju teeb nii nagu tema vanusele kohane. Tahtsin küsida, kas üheks põhjuseks võib olla ka see, et sünnituse ajal oli lootevesi roheline. Lootekott ei avanenud ise, vaid avati, kui emakakaela laius oli 10cm, sünnitus kestis kokku 3tundi ja 20 min, oli 39+3 nädalat. Olen lugenud, et kui vesi roheline, siis võis saada lapse aju kahjustusi, kas sellest tingitud võib olla see, et ei toetu nii jalgadele, nagu peaks? Kas seoses sellega võib olla ka muid muutusi lapse arengus?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et muretsemiseks pole põhjust. Ainuüksi roheline lootevesi ei oma lapse arengu suhtes prognostilist tähendust. Lapse arengut täpselt prognoosida pole võimalik, aga arvestades Teie informatsiooni, ei tohiks erilisi probleeme lapse arengus tekkida.Selleks, et öelda, miks laps jalgadele toetuda ei taha, peab teda nägema. Põhjuseid selleks on mitmeid.Soovitan siiski last lasteneuroloogile näidata.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt