2,5 kuuse lihastoonus 26.10.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Laps on 2,5 kuune. Kõhuli panemisest alates on paremat kätt lükanud sirgeks. Alguses ei teinud ma sellest kohe välja. Samuti tahab hoida paremat kätt rohkem sirutatult. Võimeldes on tunda, et parema käe toonus on nõrgem kui vasakul. Samuti hoiab pea paremale poole. Füsioterapeut kellega kontakteerusin ütles, et lapsel on üks keha pool nõrgem kui teine. Muidu liigutab paremat kätt ilusti ja ka mänguasju püüab sellega. Aga imeb vasakut rusikat. Paremat rusikat teadlikult suu juurde ei vii. Kui siis vahel sattub suhu. Mänguasju parema käega tegelustekil püüab ilusti.
Pead hoiab üldiselt ilusti ja viimasel ajal hakkab aina rohkem kõhulihaseid ka kasutama.
Muu areng on eakohane.
Kas sellistest probleemidest saab võimlemisega üle või viitab see tõsisele probleemile? Kas võib jääda liikumispuue?
Perearsti visiit on 0,5 kuu pärast, siis uurin ka neuroloogi vastuõtu kohta.
Ette tänades murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Lihastoonuse erinevus inimese keha pooltel on väga sagedane. Füsioterapeudist piisab täiesti. Teie lapsel pole puuet.
Lugupidamisega
Anu Sööt