Lapseea onanism 28.03.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördusin mõni kuu tagasi Teie poole küsimusega lapse nö pressimise kohta (ristab jalgu, surub kintsusid kokku). Sain teada, et tegu on lapseea onanismiga, soovitasite teda tegevuselt eemale suunata ning rohkem tähelepanu osutada. Mure on aga pigem süvenenud, laps jätkuvalt tegeleb sellega nii kiiges, söögitoolis, riietudes, turvatoolis. Nutab kui takistada. Sealjuures ajab pead kuklasse, surub hambaid tugevalt kokku jne. Proovime erinevaid variante tähelepanu kõrvale juhtimiseks, kuid leiab mooduse seda ikka teha. Äkki oskate veel mõne kasuliku nõuande anda, sest see teeb meid mehega üpris murelikuks.
Aitäh!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh veelkord püöördumast, aga enesestimulatsiooni saab katkestada last teisele tegevusele suunates. Võiksite pöörduda ka psühholoogi poole kui see nii tugevasti on kinnistunud.
Lugupidamisega
Anu Sööt