Beebi ärkab öösiti nutuga 08.07.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Laps sünnist saadik halb magaja olnud, iseseisvalt ei uinu siiani. Sünnitus kulges hästi ja apgar 9/9. Viimased 2 nädalat pole enam öösiti süüa saanud, kuna ta ise loobus, ei võta pudelit suu sissegi. Virgub öösiti 2-5 korda, üldiselt piisab luti suhu tagasi panemisest, kuid ühel korral igal ööl hakkab laps nutma. Kussutades ei rahune, lihtsalt röögib umbes 20 minutit. Viskab süles ennast pulka, selline tunne nagu kuskilt oleks valus. Hiljem nuuksub haledalt ja siis jääb magama. Mulle tundub, et ta ei ole nagu päriselt ärkvel, poolunes pigem. Magab üldiselt enda voodis, kuid öödel kus ta väga tihti ärkab võtan enda kõrvale poole öö pealt.
Sünnist saadik olnud öised ärkamised nutuga, peale sööki jäi kohe magama. Arvasin, et see ärkamine tingitud peale 6-dat kuud sellest, et ta harjunud öösiti sööma. Enam ta ei söö, aga ikka pole asi paranenud.
Muidu rõõmus laps päeval. Roomab, käputab, istub, tõuseb püsti ja liigub edasi toe najal.
Kas selline asi on osade beebide puhul normaalne ? Mida ma teha saaksin, et asi paraneks või läheb see ise ajaga mööda ? Kas tegemist võib olla öise unepaanikaga ? Isegi kui on, kas see siis võibki kesta, kuude viisi iga öö ?

Tervitades!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Lapse unetsükkel on ebaküps, ning öine nutuga ärkamine on selles vanuses täiesti loomulik.Sel perioodil häirib lapsi enim hammaste tulek, mis võib olla valulik mitmeid kuid. Öösel selles vanuses enam süüa ei tohiks anda. Lapse rahustamiseks võite anda vett nokaga tassist.
Kui laps areneb hästi, siis öise rahutu une pärast ei ole vaja muretseda. See möödub. Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Lapse peaümbermõõt

Tere!
Muretsemiseks on lapse peaümbermõõdu väike kasv. Sündides oli 34,5
1 k 35,5 2k 38 3k 39 4.5k 40,5 6k 41,5 ja 7 k juurde kasvu ei toimunud, sama 41,5 . Pereõde väidab et see ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast! Pea ümbermõõt on veidi väike, mistõttu tuleks last neuroloogilie näidata. Üksik sümptom ei pruugi oluline olla, aga arstile tuleks last siiski näidata.
Lugupidamisega
Loe edasi

Beebi ei maga

Tere!
Beebi hetkel 8 kuu vanune ja juba sünnist saadik ei ole öösiti maganud üle 1 tunni järjest.
Meil on olnud algusest peale kindel päevakava. Kuni 7. kuu vanuseni magas päeval 3 korda ja ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Kui laps areneb hästi ning on päeval rõõmus ja rahul, siis ma ei näe põhjust arsti poole pöördumiseks. Soovitan aga rinnapiima andmise öösel ära lõpetada(päeval samuti). Mõni ...

Loe edasi

1,1 aastase öised ärkamised!

Tervist!
Laps on 1,1 aastane ja siiamani ei maga terve öö! Öösiti ei söö juba 6 elukuust saati kui võõrutasime rinnast, ei joo vett ka öösiti. Õhtul sööb umbes 1h enne magama minekut tugevalt ja ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Selline magamine on täiesti tavapärane. Laps magaks tõenäoliselt öösel paremini kui suudaksite ta lutist võõrutada(hulk halbu öid!).
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Loe edasi

1,5.a.lapse unehäired

Tere Lp.dr.Sööt
Olen mures oma 1,5 a.tütre pärast.Kuni 1.eluaastani oli väga hea unega,rahulik ja terve laps.Lapse unehäired (öösiti) ja rahutu olek sai alguse peale selle kui viibisime septembrikuus ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere Lisetti emme,
aitäh küsimast! Osa lapsi on tõesti väga tundlikud ning haiglajärgne hirm pole harv nähtus. Soovitan lasteneuroloogi konsultatsiooni. Arvan, et lapsele tuleks kasuks lühike rahustav ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: