Väikelapse kõne areng 03.03.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on 1a7k vanune poeg. Viimasel ajal on tekkinud mure tema aktiivse kõne arengu pärast. Ta ütleb umbes 15 sõna, kusjuures umbes pooled neist ei ole nn. pärissõnad (kindel tähekombinatsioon tähendab tema jaoks midagi, nt "Baa" tähendab "jaa"). Kui öelda sõnu ette, siis meeleldi kordab neist järele vaid mõningaid, teisi ütleb vaid siis, kui ise tahab.
Samas passiivne sõnavara on tal minu arvates väga arenenud - teab hästi palju erinevaid sõnu, ka üsna keerulisi; oskab vastavaid esemeid näidata. Ka saab ta väga hästi aru nii lihtsatest kui keerulisematest korraldustest ja jutust.
Kas muretsemiseks on põhjust või on laps veel liiga väike järeldamaks midagi tema aktiivse kõne arengu kohta? Kas tuleks spetsialisti poole pöörduda?

Ette tänades,

Kai

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Teie lapse kõne arengu võib lugeda eakohaselt arenenuks.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt