väikelapse arenguetapid 02.01.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere ja toredat uut aastat!

Sooviksin teada, kust internetist või mõnest raamatust oleks võimalik rohkem lugeda väikelapse arengu kohta, st mis oskused mis vanuses peaksid olema, kuidas kõne areneb jms. See võib olla ka inglisekeelne. Siiani leitu on olnud väga üldsõnaline ning ausalt öeldes, mitterahuldav. Vahest pole ma veel õiget kirjandust leidnud? Laps on praegu 1 a 9 k vana, kõne areneb ja ka muidu on ta igati tubli, kuid tahan end antud valdkonnas lihtsalt rohkem harida.

Lugupidamisega ja kõike head soovides
A.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast ja toredat uut aastat!
Päris põhjalikult on selleteemalist infot Google.comis. Eestikeelseid raamatuid viimastel aastatel minu teada ilmunud ei ole. Kindlasti võin soovitada Ameerika lastearsti Benjamin Spocki raamatut, aga uut trükki minu teada ilmunud pole, samas on laste areng siiski üldjoontes sama.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt