lapse kõne 17.01.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Laps on just saanud 3-aastaseks ja laps ei räägi veel lausetega(esimesed sõnapaarid tulid paar kuud tagasi). Mis uuringuid viib läbi neuroloog(saime
saatekirja logopeedilt igaks juhuks). Muidu on tegus poiss ja saab lasteaias oma asjadega hakkama ning käelist tegevust kiidetakse ka. Mis sel puhul võiks olla kõne mahajäämuse põhjuseks, kui siiani on olnud lapse igasugune areng OK.
Tänan!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Eelkõige on vaja hinnata lapse üldist arengut, et selgitada, kas mahajäämus on ainult kõne osas. Edaspidised uuringud sõltuvad arsti otsusest.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt