2,8 aastase tüdruku käitumine. 23.09.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,Ei tea kas see on mööduv või mitte,aga hetkel olen väga mures.Minu tütar on käinud lasteaias 3 nädalat,ainult hommikul 9-12-ni.Seal talle vist meeldib ,vähemalt ei nuta ta lasteaias ja mängib ilusasti.Hommikul küll ütleb vahest ,et ei taha minna ja tahab ,et mina oleksin seal koos temaga.Ainus negatiivne asi praegu on see,et ta ei söö lasteaias.Lükkab taldriku eemale ja ütleb ,et tema sööb ainult leiba ja nii teebki.Mure aga selles,et tüdruk loobib asju,lööb mind ja iga asja peale on esimene vastus "ei".Tean küll ,et sellises vanuses lapsed käituvadki nii,kuid meil toimus see üleöö,laps on justkui ära vahetatud.Tahaksingi küsida ,kuidas peaksin ise käituma? Proovin jääda rahulikuks,seletan ilusti ,et nii ei ole ilus ja ,et sel ajal kui emme koristab ,saaksime ju hoopis mängida.Ta loobib valimatult asju,lihtsalt tegevuse käigus,mitte ainult vihahoos.Kui ma temaga koguaeg tegelen,otsin uusi tegevusi jne, siis on kõik ok. Lisan veel nii palju, et olen ise kodune,rohkem lapsi ei ole ja mehega hindan suhteid päris headeks(vahel ikka mõni tülike on ,aga väiksemat sorti).Ootan väga teie vastust ja kaalun tõsiselt ka lastepsühholoogi vastuvõtule minekut. Aitäh.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Arvan, et see on mööduv reaktsioon lasteaiale. Kui jääte rahulikuks ja mõistvaks, siis probleem laheneb mõne aja jooksul.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt