käitumishäiretega laps 31.05.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Lapsel on probleeme käitumisega pikapäevarühmas.Väikese maakooli pikapäevarühma töös osaleb tavaliselt 6-7 last .Alati on õpetajal kaasas oma 2,5-aastane laps.Enamus õpetaja ajast kulub oma lapsega tegelemisele.4.klassi poiss rikub korda.Õpetaja väidetel on vägivaldne ühe kaasõpilase suhtes.Õpetaja korda tagada ei suuda,süüdistab õpilast.Osa õpilasi (tüdrukud) õpivad dussiruumi põrandal,väites ,et õpetaja lapse kisa segab.Õpetaja aga süüdistab 4.klassi poissi ,kes on alati vägivaldne.Ei oska seisukohta võtta.4.klassi poisi käitumishinne alandati"mitterahuldavale".Siit küsimus-MIDA TEHA SELLE POISIGA?KAS SELLEKS , ET LAPS KÄITUB VÄGIVALDSELT ON MINGI PÕHJUS?Selle poisi õppeedukus on korras, õpib hinnetele 4ja5, ainetundides käitumisprobleeme pole.Klassijuhataja püüab seda poissi igati kaaslaste ees alavääristada.Mida edasi teha?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kui poiss on vägivaldne ainult pikapäevarühmas, siis pole see seotud mingi haigusega. Kas olete rääkinud poisiga probleemist? Mida tema ütleb? Kas olete rääkinud poisiga, kelle suhtes vägivald aset leiab? Kui see ei toimi, siis soovitan pöörduda psühholoogi poole.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt