Unehäired 20.02.17 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on mure seoses minu 10 kuuse poja une häiremisega. Hommikused ja lõunauned on võimatuks läinud. Keskmine unepikkus nii hommikul kui ka lõunal on 2-3 tundi. Laps magab hetkel vaid rõdul. Probleem on selles, et iga unekord katkeb röökimine, suuremas osas iga 20-30 min tagant. Laps seejuures magab ja magades nutab. Siis ma kärutan teda rõdul, ja mõne aja pärast ta rahuneb maha ja magab edasi. Kui röökimine muutub rohkem jõuliseks ja laps ärkab ülesse, siis ma tõstan teda kärust välja ja hoian süles. Mõnikord ta teeb kroksu (laseb vaid õhku välja), mõnikord ei tee, ja jääb magada. Väga harva juhtub, kui laps magab üks tund järjest (tavaliselt laps läheb magama, ca 1 tund peale toidukorda). Päeval on ta rõõmsameelne laps. Kui laps magab toas ja kui esimesed 20-30 min magatud, tuleb esimene nutt ja ta ärkab ülesse, ning teda ei ole võimalik taas magama saada. Päeva jooksul ta on unine, nutune ja teeb kuni 4 korda sellist lühikest und. Kui laps oli 2 kuune, tal oli diagnoositud reflukshaigus, hetkel laps sööb liha, pudrud, püreed jne. Sellised unehäired on tekkinud peale lisatoidu alustamist. Ikkagi selline katkine unetsükel teeb mind murelikuks. Kas on võimalik midagi muuta, et laps magaks korraliku und? Mida võiks last vaevleda?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Kui laps on ärkvel olles rõõmsameelne ja areneb hästi, siis ei ole vaja katkendliku une pärast muretseda. Tegemist on kindlasti ajutise probleemiga, millest laps "kasvab välja".
Alati saate nõu pidada perearstiga, kes teab, mida laps lisatoiduks saab.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt