silmade tõmblus 03.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 2.a. tütar pilgutab silmi. Eriti võib seda täheldada, siis kui on erutatud nii positiivselt või siis negatiivselt. Või kui on väsinud.
Tal on ka üks kord varem esinenud sama probleem, mis kestis umbes 1 kuu. Käisime ka neuroloogi juures ja tema ütles, et tegemist tikkidega ning kui ei möödu lähima aja jooksul, siis pöörduda tagasi neuroloogi juurde. Õnneks see asi möödus.
Nüüd läksin ise tööle ja laps hakkas sõimes käima, mispeale alustas silmade pilgutamist peale 1 nädalast sõimes käiku uuesti. Samas on ta muutunud ka veidi pahatahtlikuks ja sõnakuulmatuks lapseks. Sünnist saati on ta olnud hea laps- elurõõmus, energiline, kiirelt arenenud. Räägib praegu kõik vajalikud jutud täiesti selgelt ära.

Kuna laps hakkas silmi uuesti pilgutama ja ta keeldub nüüd lasteaeda minemast, siis on küsimus, mismoodi peaks edasi käituma?
Kas see võib olla tingitud muutustega?
Kaua selline silmade pilgutamine võib kesta? Kas eluaegne?
Mismoodi peaks käituma? Kas teda viima või mitte viima sõime sel perioodil?

Millest see on üldse tingitud?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Tegemist on funktsionaalsete tikkidega, mis näitab lapse nätvisüsteemi erutuvust. Probleem kulgeb tavaliselt ägenemiste ja vaibumistega. Ei pruugi olla eluaegne, sageli möödub puberteedis või ka varem. Soovitan Teil pöörduda lasteneuroloogi poole.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt