1,5 kuuse lapse kakamine 07.11.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 1,5 kuune laps on rinnapiimatoidul täielikult, sööb ilusti ja kaalus võtab ilusti juurde. Suur mure on kakmisega, mis ongi tavaliselt jonni põhjuseks, vahel kisab mitu tundi kuni poole ööni, niikaua kui kaka saab tehtud, siis on rahu majas jälle. Kõht kinni pole, vaid kaka on vedel ja kollast värvi nagu rinnapiimatoidul olevatel lastel ikka. Muidu kakab mitu korda päevas ja suure punnimise-kisamise tulemusena, aga vahel võtab see kohe mitu mitu tundi. Millest see on tingitud või on lapsel hoopis midagi viga.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Imiku vaevuste ja nutu põhjuseks võib kirjelduse järgi olla düskiisia. See tähendab seda, et häiritud on koordinatsioon kõhupressi ja vaagnapõhja lihaste lõõgastumise vahel, kõhukinnisust imikul ei ole. Mis on selle põhjus, polegi veel päris selge. Selline häire möödub, imik on muidu terve ja võtab hästi kaalus juurde.
Parimate soovidega

Heli Grünberg