Imiku söötmine pudelist 17.01.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, meie 6 kuune beebi keeldub söömast rpad lutipudelist, kui seda annab keegi teine peale ema. Hakkab hüsteeriliselt nutma, kuigi ise on näljane.. Beebi toitub rpa-st mitmendat kuud ja varasemalt ei ole olnud probleemiks, kui nt isa või vanaema teda söödab. Lisatoidu andmisel seda muret pole - sööb ilusti. Millest selline järsk muutus tuleneda võiks ja kuidas läheneda olukorras, kus emal ei ole võimalik pudelit anda?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Laps kasvab ja areneb ning tal tekivad oma soovid, mida saab näiteks keeldumisega väljendada. See ei tähenda, et ta seda keeldumist teadlikult teeks, aga ilmselt seostab ta piima emaga ja tahab seda just ema käest saada. ilmselt mingi aja pärast selline käitumine muutub. Ega muud saagi soovitada, kui vajadusel ikkagi piimasegu pakkumist teiste inimeste poolt.

Lugupidamisega,
Tiia Voor