1,5 Kuuse imiku uneprooblemid. 08.05.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Olen 1,5 kuise poisslapse Isa, kellel on suuremat sorti magamise probleemid. Olen lugenud, et imik peaks magama ööpäevast kuskil 20 tundi, meil paraku on see number pigem 10-12 lähedal(oleme isegi reaalselt naisega stopperiga mõõtnud). Laps ei maga ei toas ega õues ning uinub vaid pikema kussutamise / luti toel. Lisaks möödub suurem osa ärkvel oldud ajast nuttes - siin niisamuti lugenud, et nii vanad beebid justkui "jonnima" ei peaks? Katsetatud on pea kõikki erinevaid variante, jätkupiima, allergikute jätkupiima erinevaid gaasirohte jne. paraku ilma tulemuseta. Muidu kaalult, kasvult ja arengult igati tubli, ehk isegi kiiremini ja suurem laps kui muidu. Kas tegemist võib olla koolikutega(kuigi sain aru, et need peaksid justkui algama igal päeval samal ajal? - meil paraku need mured igal ajal)?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Koolikud on tavaliselt ühel kelleajal ja enamasti pärastlõunal või õhtul. Teie kirjast saan aga aru, et laps on rahutu sõltumata kellaajast.
Küll aga on kõikidel lastel aeg-ajalt perioode, mil nad magavad rahutumalt ja mingi aja pärast taastub magamisrütm. Kui laps võtab kaalus juurde, areneb normaalselt (1,5-kuune laps võiks naeratada teadlikult, olemas on peahoid, jälgib esemeid, tekib koogamine), siis ilmselt pole tegemist mingi haigusega.
Vahel aitab, kui mähkida laps teki või lina sisse. Kuigi ei tohiks ma soovitada tühja lutti, siis kui see rahustab last, võiksite ka seda kasutada.

Edu soovides,
Tiia Voor