1,5 kuuse lapse kaka natuke rohekas 16.08.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Laps on 1,5 kuune ning algusest peale RPA peal (kasutan Hipp combiotic) ning kaka on olnud siiani puderjas kollane ja poiss kakas ühe korra päevas. Nüüd on aga juhtunud nii, et üks päev käi vahele ja kui kakas, siis oli sellest pool tavapärane kollane kaka ning pool oli rohekas plastiliini moodi kaka. Helistasin küsisin nõu perearsti nõuande telefonilt ja öeldi, et võib külmetusest olla. Ent lapsel ei paista olevat nohu ega köha ja palavikku olen ka mõõtnud paar päeva- palavikku pole. Laps sööb ka nagu alati, ei nuta eriliselt rohkem kui muidu on nutnud. Kõik tundub täiesti tavaline olevat.
Seejärel jäi jällegi üks päev kakamist vahele ning järgneval ööl kakas jälle natuke rohekat plastiliinilaadset asja. Sel päeval kakas ta veel korra ja siis tundus, et kaka läheb tagasi ilusaks, oli juba kollasem ja parem, ent järgmisel päeval poetas maha taaskord plastiliinilaadse roheka väikse kaka. Kas see võib tõesti olla külmetusest või lapsel võib külm olla? Kuna hommikuti ärgates on laps nii palju sipelnud, et tekki pole tal peal ja käed on suhteliselt külmad. Või peaks pöörduma proove tegema?

Ette tänades!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tavapäraselt on jah imiku kaka kollast värvi, aga kui vahel laps ühe päeva kakamises vahele jätab, siis võib kaka värv muutuda.
Kui laps on rõõmus, sööb ja magab hästi, võtab kaalus juurde, siis pole muretsemiseks põhjust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor