Beebi toit 01.03.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Beebi on 5 kuud vana ja alates 3,5 kuust alates saanud vaid piimasegu. Umbes samast vanusest peale tekkisid tal põskedele ja kätele-jalgadele punakad karedad laigud. Olen neid määrinud Eucerin'i kreemiga, mis neid laike vähemaks võtab. Mainisin laikude olemasolu ka perearstile, kes soovitas proovida Aptamil Allergic'u piimasegu (see on mõeldud piimavalgu talumatusega beebidele). Plaan on ka allergoloogile minna, aga järjekorrad sinna on pikad. Tahtsin küsida, kas võib anda Aptamil Allergic'ut beebile, kellel tegelikkuses ei pruugi piimavalgu talumatust olla? Kas see võib kuidagi pahasti mõjuda?
Tänan!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Aptamil Allergy Care lapsele halvasti ei mõju, aga kuna tegemist on kalli piimaseguga ja selle näidustuseks on piimavalgu allergia, siis eelnevalt peaks olema piimaallergia kindlaks tehtud.
Kui kahtlustada piimaallergiat, peaks piimasegu saamisel olema lapsel pidevalt nahal lööve, mis Eucerin kreemiga määrimisega ei parane. Kuiva löövet on aga kindlasti vaja niisutavate kreemidega ravida ja selleks sobib Eucerin, nii et jätkake sellega kreemitamist. Teisest küljest, kui lapsele on Aptamil Allergy Care välja kirjutatud ja Te hakkate seda andma ning lööve kaob, siis võib olla tegemist lehmapiimaallergiaga. Aga allergoloogi konsultatsioon on allergia kinnitamiseks või välistamiseks vajalik.

Lugupidamisega,
Tiia Voor