Beebi toitumisprobleemid 16.02.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma 6-kuuse beebi söömiste pärast. Nimelt hakkasin talle pakkuma lisatoitu 5-kuuselt - porgand (ei sobinud - tekitas gaasivalusid), lillkapsas (sobis), suvikõrvits (ei sobinud - tekitas allergiat), kartul (sobis), ploom (sobis).

Tal süvenesid lisatoidust gaasivalud ning tekkis isegi allergia. Allergia saime kontrolli alla ning nüüseks on see taandunud. Perearst vaatas hiljuti beebi üle ning ütles, et ravi ei ole vaja. Lisatoitu sõi alguses isukalt, nimelt meile sobis kõige paremini lillkapsas. Mingil hetkel hakkas pidevalt keset lisatoidu söömist hüsteeriliselt nutma ning natukese aja pärast, kui rahunes tahtis edasi süüa (tegi suu lahti ja ootas lusikat). Üldiselt sõigi kenasti toidu lõpuni. Pärast lisatoitu oli jälle nutune ja rahutu, alati pakkusin pärast lisatoidu söömist lisaks veel rinda.

Pidevalt on pärast söömist väga nutune ja rahutu. Üldiselt on beebi üldse kogu päeva väga rahutu, isegi öösiti. Lisaks sellele ajab beebi tihti piima välja ning tihtipeale on piimal juures ebameeldiv "okse" lõhn. Millest võib olla tingitud beebi rahutus ja nutmine söömiste ajal?

Ps! Palavikku ei esine.

Ette tänades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Toidutagasiheide on imikutrel sage probleem. Kui piim on natuke aega maos seisnud, siis tekibki sellele okse lõhn juurde. Üldreeglina ei vaja toidutagasiheide mingit ravi, see möödub lapse kasvades iseenesest. Lisatoiduga alustamisel võib tekkida mõningaid probleeme, uued maitsed, organismile võõras toit. Iga uue lisatoidu pakkumist tuleb alati alustada väikesest, poole teelusikatäie suurusest kogusest, edaspidi toidukogust järk-järgult suurendades ja harjutamise aeg soovitatavalt kolm kuni seitse päeva.
Gaasivalud on ka isemööduv nähtus ja ega sellele olulist leevendust ravimitest ei saa, vaid aeg paranadab.
Nutt on lapse üks väljendusviis, rääkida ta ju ei oska.
Murettekitavad nähud on: kaalu-kasvupeetus, verejooks seedetrakti, kõhulahtisus, sage oksendamine. Kui neist mõni esineb, siis tuleb teha uuringuid ja vajadusel määrata ravi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Beebi imelikud hääled

Tere! Minu 4 kuune beebi teeb selliseid hääli, samal ajal tõmbleb käte ja jalgadega hästi järsult. Kas selline asi on normaalne?

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Ma väga vabandan, et ei ole veel Teie küsimusele vastanud. Probleem on tehnilist laadi. Teie poolt lisatud fail ei avane.
Palusin kliinik.ee tehnilisel toel saata mulle fail e-mailile ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi