Kubemesong lapsel 02.02.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minu pojal (vanus 1,3) paar kuud tagasi avastati mõlemapoole kubemesong (või siis kaks kubemesonga). Määrati ka operatsioon. Mina pabistan kõvasti selle oppi pärast. Hakkasin uurima kuidas see käib, mulle öeldi, et meie haiglas tehakse seda päevastatsionaaris korduvalt, s.t ühe lõikuse käigus üks pool j siis teise käigus teine pool, kuna nii pisikestel laste ühe korraga ei saa kaks poolt opereerida. Küsimus on selline, kas siis nii pisikestel lastel ei ole võimalik laparoskoopilist operatsiooni teha (või lihtsalt meie haiglas ei tehta?) ja kas tõesti pean laskma oma last kaks korda opereerida? ette tänades!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kubemesonga operatsiooni tehniliste külgede osas oskab Teie küsimustele vastata kirurg.
Küll aga on kindel, et lapsele tuleb teha kubemesonga operatsioon, sest operatsioon on ainus ravimeetod songast vabanemiseks. Parim aeg on opereerida, kui song veel ei põhjusta lapsele vaevusi. Kui laps hakkab kõndima, siis suurema tõenäosusega hakkab song valu tegema ja tõuseb ka risk songa pitsumiseks.

Lugupidamisega,
Tiia Voor