poisil valutav kubeme ja jala ühendus kohast. 13.05.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere. ma ei tea kuhu pöörduda aga mõtlesin et küsiks teilt. nimelt mu poeg on 5 aastane. ta pikemat aega juba kurdab puusa ja kõhu valu. täna kaskisin näidata täpselt kust tal valutab, näitas et kumeme ja jala ühendus kohast. katsudes oli tal veel valusam. milles võib põhjus olla või kuhu peaksin pöörduma et asjale selgust saada. mis arsti juurde ?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kubeme piirkonna valu põhjuseks võib olla vigastuse järgne sidemevenitus, selline valu aga peaks aja jooksul vähenema ja paranema.
Ka puusaliigese haigus võib anda valu sellesse piirkonda.
Ka kubemesong võib tekkida nimetatud piirkonda.
Esmalt peate ikka perearsti poole pöörduma ja tema vaatab laspe üle ning annab siis vajadusel saatekiria eriasti konsultatsioonile.

Lugupidamisega,
Tiia Voor