2kuuse lapse kubemesong 23.10.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

laps 2 kuune. tekkis kubemesong. arst vaatas üle ja kirurg ka. soovitasid jalgadega harjutusi teha, aga ei täpsustanud milliseid harjutusi teha tuleb? öeldi et kui song läheb suuremaks siis tulge tagasi ja vaatame kas lõikame. nüüd ongi song suurem ja mida te soovitate teha? elame pärnus ja nende pärnu arstidega on nii nagu on, iga üks räägib erinevat juttu ja abi ei miskit.
ette tänades, kristo

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kubemesonga operatiivset ravi mittepitsunud songa korral soovitatakse teha alates 6. elukuust. Väljapunnuv song iseenesest ei ole ohtlik. Suhteliselt harva võib tekkida olukord, kus väljapunnuv suur song ei ole läbi songavärati tagasilükatav st, et song on pitsunud. Sel juhul opereeritakse kohe.

Parimate soovidega

Heli Grünberg