KUUE KUUSEL BEEBIL KÕHULAHTISUS 12.11.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

TERE! Olen mures oma kuue kuuse beebi pärast. Nädal aega tagasi tõusis tal palavik kuni 38,8.kasutasime paracetamoli küünlaid, kuid järgmine päev palavik tõusis taas ja hakas kõhulahtisus mis sisaldas rohekaid tükikesi.Läksime haiglasse.Tehti vere analüüs mis olevat näitanud natuke madalamat gemoglobiini taset.Haiglas pandi ööseks tilguti ja peale seda palvik langes.Kaks päeva olime haiglas, saime geefiluse baktereid ja smectad.Kolmandal päeval saadeti meid koju.Järgmisel päepal tekkis minul kõhulahtisus ja kuna toidan laat rinnaga on temal ka kõht lahti juba kolm päeva. Olen andnud Smectad, riisi tummi ja kummeli teed kuid midagi ei aita.Laps kakab ikka vedelat umbes iga kolme tunni tagant ja vahest on roje rohekas.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Imiku kõhulahtisuse põhjuseks esimesel korral oli tõenäoliselt viirus. Praegu peaks pöörduma perearsti poole, sest mitu päeva kestev kõhulahtisus võib viia vedelikupuudusse ja roojamine on mitu päeva juba sage. Kahjuks ei selgu Teie kirjast, kas imik sööb hästi ja joob piisavalt juurde ka vedelikku. Smecta ei ravi otseselt kõhulahtisust, leevendab küll.
Seega, pöörduge perearsti poole, kes saab hinnata lapse seisundit ja seda, kas laps on vedelikupuuduses.
Edu soovides
Heli Grünberg