Beebil palavik juba 2 kuud 22.12.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mure on lapse pikale veninud haigusega. Oktoobri lõpus jäi laps üsna kergesse nohusse, kuid sellega kaasnes ka väike palavik 37,3-37,6 (kaenla alt mõõdetud). Perearst vaatas lapse üle, kuid midagi tõsist ei leidnud. Nädalaga oli lapsel nohu läinud, kuid palavik jäi ikka samasuguseks. Perearst ütles, et see on normaalne, et mõnda aega jääb palavik veel alles. Tehti ka vereanalüüs ning uriinianalüüs, kuid kummaski ei leitud midagi halba.

Palavik ei olnud kuhugi kadunud ka veel detsembri alguseks, mil lapsel oli kuulmiskontrolli vaja minna (enneaegsuse pärast). Seal aga avastati lapsel keskkõrvapõletik. Arst määras 8 päevaks antibiootikumide ravi. Kuna palavik ei läinud ikkagi ära, läksime valve-kõrvaarstile kõrva uuesti näitama. Seal aga suunati laps kohe haiglaravile. Põletik ei olnud sugugi vähenenud ja oli tekkinud "limakõrv".

Haiglas sai ta veeni kaudu antibiootikume ja tehti ka op, mille käigus puhastati kõrv limast ning pandi šund kuulmekilesse. Järgmisel päeval saime koju (kokku olime haiglas 3 ööpäeva). Vereproovis põletikunäitajad olid korras. Arst määras veel 6 päevaks antibiootikume.

Kodus olles tekkis aga lapsel jälle tugev nohu (samal ajal võttis laps ikka veel antibiootikume). Ja palavik ei ole siiani ära kadunud. Seega on lapsel püsinud väike palavik järjest juba 2 kuud. Kas see on normaalne või on lapsel palaviku põhjus hoopis milleski muus, mida siiani ei ole osatud märgata? Kui see on peale haigust normaalne, kui kaua selline palavik võib püsida? Kas sel ajal peaks last hoidma nagu haiget (ei tohi käia õues jne)?

Pean lisama, et laps on selle 2 kuu jooksul korralikult kaalus juurde võtnud ning pikemaks kasvanud. Samuti ei ole tema üldises olekus märgata, et ta ennast väga halvasti tunneks - laps on aktiivne ning on õppinud juurde palju uusi oskusi (istumine, roomamine, seismine toe najal).


Ette tänades,
S.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõrvapõletik ja kui see kordub, võib põhjustada väikse palaviku püsimist. Pikaajalise palaviku korral on õigem mõõta paaril päeval temperatuuri pärakust ja kui see jääb alla 37,7 C, siis on tegmist lihtsalt termoregulatsioonihäirega, mis on jäänud püsima pärast ägedat haigust ning tõenäoliselt möödub iseeneslikult.
Kui palavik üle 37,5 ikkagi püsib edasi, soovitan lastearsti konsultatsiooni.

lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Beebil kõht lahti ja veri väljaheites

Beebil (7kuune) tuli 3.vastu 4. juulit palavik 38,6. Alates 4. juulist on tal kõht lahti. 6. juulil avastasin tal esimest korda mähkmest roosaka lima ja verekiud. Samal päeval käisime EMOs, tehti vereanalüüs ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Veri roojas näitab enamasti põletikku, mille põhjuseks võib olla mingi infektsioon, allergia ning verirooja harvadeks põhjusteks võivad olla kirurgiline haigus või hüübimishäire.
Loe edasi

1 kuusel beebil kõht muliseb

Tere.
Meie 1 kuusel beebil on kõht mulisenud alates teisest elunädalast, vahel on kuulda ka korinat. Toitu tuleb ka üsna palju tagasi, isegi siis kui on krooksutanud. Pärast rp saamist tuleb üles ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!
Lapse kõhusein on väga õhuke ja seepärast kuuletegi hästi kõiki sooletraktist kostvaid hääli. Gaaside liikumine võib panna seedetrakti mulisema.
Ainult rinnapiima sööva lapse kaka ongi ...

Loe edasi

Kas kolme kuusel beebil võivad tulla hambad?

Sooviks teada, kas kolmekuusel beebil võivad tulla hambad, ilastab palju, ei söö korralikult, on selline virin ja närviline. Kui toitu pakun, hakkab jonnima ja kisama, lapse kaal on normaalne, juurde on ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Tavaline hammaste lõikumise aeg on 6. kuu. Süljevoolus võib aga alata juba palju varem kui hambad lõikuvad.
Kui olete mures lapse söömise pärast, siis palun konsulteerige perearstiga. ...

Loe edasi

Täppverevalumid 7kuusel imikul

7kuusel beebil ilmuvad vahel täppverevalumid (kui vajutan peale, siis nad ei kao), kord on selja peal üks täpp, siis kaob ära, nüüd täna tuli kaela peale lilla täpp ja siis õla peale ja nüüd õhtuks on ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Täppverevalumite korral on vaja uurida verehüübimist. Kuna viimasest vereanalüüsist on möödas juba 3 kuud, peaks analüüsi kordama.

Edu soovides,
Tiia Voor

Loe edasi

KUUE KUUSEL BEEBIL KÕHULAHTISUS

TERE! Olen mures oma kuue kuuse beebi pärast. Nädal aega tagasi tõusis tal palavik kuni 38,8.kasutasime paracetamoli küünlaid, kuid järgmine päev palavik tõusis taas ja hakas kõhulahtisus mis sisaldas ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Imiku kõhulahtisuse põhjuseks esimesel korral oli tõenäoliselt viirus. Praegu peaks pöörduma perearsti poole, sest mitu päeva kestev kõhulahtisus võib viia vedelikupuudusse ja roojamine on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi