Täppverevalumid 7kuusel imikul 04.03.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

7kuusel beebil ilmuvad vahel täppverevalumid (kui vajutan peale, siis nad ei kao), kord on selja peal üks täpp, siis kaob ära, nüüd täna tuli kaela peale lilla täpp ja siis õla peale ja nüüd õhtuks on õla pealt kadunud, kaela pealt pea-aegu kadunud. Jala tagaküljel ka on vahel üks või kaks olnud. Laps sööb lisatoitu, haige oli jõulude ajal viimati. 4kuuselt tuli toidu tagasiheitega täpike verd, siis sai tehtud vereanalüüsid, mis olid korras, samuti ka vere hüübimine. Millest need täppverevalumid võivad olla ja mis edasi teha?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Täppverevalumite korral on vaja uurida verehüübimist. Kuna viimasest vereanalüüsist on möödas juba 3 kuud, peaks analüüsi kordama.

Edu soovides,
Tiia Voor