6-kuuse kaal 04.03.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Minul on selline küsimus, et laps on 6-kuune ja kaalub 7.9 kilo ja on 66 cm. pikk.Sündides (3764g ja 48 cm pikk).Esimestel kuud võttis kaalus juurde 900g kuni kilo. 5-kuusena oli juurde võtnud vaid 400 g ja nüüd 6- kuusena vaid 200 g.Oleme vaid rinnapiima toidul olnud ja juurde oleme söönud vaid mõned lusikatäied päevas puuviljapüreed ja putru- harjutamise mõttes.Rpa-d ei võta ja üldse midagi peale rinna ei taha.Samas tissib väga sageli (umbes 2 tunniste vahedega), sööb ka öösel.Muidu väga aktiivne ja tubli laps.Perearst on lapse arenguga rahul.Kas on põhjust muretsemiseks.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Esimesel eluaastal võtavad lapsed kaalus juurde keskmiselt: 1-6. elukuu 600-800 g /kuus ja 7-12 elukuu 400-600 g/kuus. Teie laps kaal 7,9 kg on täiesti "eesti keskmine".
Alates kuuendast elukuust peaks laps hakkama lisaks rinnapiimale saama ka tahket lisatoitu 90-150 g/päevas. Proovige järjekindlalt last harjutada lisatoiduga.
Praegu ei ole muretsemiseks põhjust, kui aga kaaluiive on vähene ka järgmisel mõõtmisel, peaks välja selgitama halva kaaluiibe põhjuse.

Èdu soovides,
Tiia Voor