Hemangioomi eemaldamine 21.01.02 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Palun infot hemangioomi eemaldamise kohta.

Poeg on hetkel 8 kuune, hemangioom asub laubal ning selle läbimõõt on umbes 6 mm, lisaks veel paar väiksemat täppi. Elame Tallinnas.

Erinevate arstidega konsulteerides olen aru saanud, et selliste mõõtmetega hemangioome eemaldatatakse põhiliselt külmutamise teel. Kardan seda varianti, sest minu sugulasel, kellel oli hemangioom jala peal ning selle eemaldamisel kasutati samuti külmutamist, on praegu 10 aastat hiljem jalal inetu auguline arm, mis ületab mõõtmetelt umbes 3 korda olnud hemangioomi mõõtmed. Kas niisugune arm on külmutamise puhul tavaline? Olen kuulnud, et laserlõikus jätab kõige väiksema armi. Kas see vastab tõele ning millisel juhul hemangioom selle meetodiga eemaldatakse?

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Hemangioomide raviks on tõesti erinevaid meetode. Teie lapsele sobiva variandi üle saab otsustada üksnes last nähes. Tallinnas tegeleb laste hemangioomidega dr. Indrek Varik. Tema vastuvõtt toimub neljapäeviti kl. 10-13 Tallinna Lastehaiglas. Arvan, et tema käest saate täpsema raviplaani. Praegu on olemas ka külmutusravi jaoks erineva külmutuspinna suurusega otsikud,mis võimaldavad täpsemat doseerimist. Kuid esmalt tuleks spetsialistiga konsulteerida, sest nii väikestel lastel on võimalus, et hemangioom taandareneb iseeneslikult.

Külmutusravi eelis on see,protseduur on lühike ning laps on ärkvel. Laserprotseduur nõuab üldnarkoosi. Olenevalt hemangioomist võib vajalik olla ka korduv protseduur. Armide erinevus ei pruugi olla erinev, sõltub muidugi jällegi hemangioomi sügavusest ja suurusest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Märgistus seljal beebil

Lapsel on sünnist saati selline laik selja peal. Mis see on ja kas see on ikka ohutu? Laps hetkel 8 kuune.

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Pildi järgi on raske täpselt aru saada, millega tegemist on, aga kõige enam meenutab see hemangioomi ehk siis healoomuline naha veresoonte moodustis. Need võivad esimese kahe eluaasta ...

Loe edasi

Hemangioom

Tere

Mure on selline, et mõni aeg tagasi tekkis lapsel kaela peale selline veripunane sünnimärgi taoline punn. Alguses oli küll pisem, aga ajaga on nüüd vähekene kasvanud. Panin nahaarstile ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Hemangioomid ilmnevad tavaliselt pärast sündi esimestel elukuudel ja esialgu nad suurenevad ning hiljem hakkavad iseeneslikult vähenema. Kuna hemangioomid sageli on isetaanduvad, siis ...

Loe edasi

Pigmendilaik imikul

Tere,

Mu 4,5-kuusel tütrel tekkis suvel kerge päikesepõletuse tulemusel silma alla põsele pigmedilaik. Kas väikelastel ka pigmendilaike ravitakse, kui vanalt ja milliste meetoditega? Lugesin, ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Kirjelduse järgi ei ole ma päris vendunud, et silma all olev laik on pigmentlaik. Pöörduge esmalt nahatohtri vastuvõtule, kes aitab selgust saada. Nahatohtri vastuvõtule ei ole vaja saatekirja.
Loe edasi

hemangioom

Kuidas hemangioome eemaldatakse?

Vastas dr Maret Eller

Hemangioomide raviks on mitmeid võimalusi: laserravi, krüoteraapia, operatiivne ravi. Ravimeetodi valik sõltub hemangioomi lokalisatsioonist,suurusest ja vormist,ka lapse vanusest.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi