Märgistus seljal beebil 08.05.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel on sünnist saati selline laik selja peal. Mis see on ja kas see on ikka ohutu? Laps hetkel 8 kuune.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pildi järgi on raske täpselt aru saada, millega tegemist on, aga kõige enam meenutab see hemangioomi ehk siis healoomuline naha veresoonte moodustis. Need võivad esimese kahe eluaasta jooksul muutuda suuremaks, seejärel hakkavad vähenema. iseeneslik taandareng kestab tavaliselt 3-10 aastat. Enamus lapseea hemangioome ei vaja ravi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor