Neerud, leukotsüütide arv, halb enesetunne 07.02.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kas nende analüüside tulemusel:
eGFR 54,51 (veres)
Kreatiniin 112 (veres), 10(uriinis)
Leukotsüüdid 25 (uriinis)
on vaja pöörduda arsti poole?
Nefroloog, neuroloog, uroloog?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Ma kaldun arvama, et uriinianalüüs ei ole teie halva enesetundega kindlas seoses. Ehk selline leukotsüütide hulk ei tähenda, et halb enesetunne oleks põhjustatud neeruhaigusest.
Kahjuks ei ole te seda halba enesetunnet täpsemalt kirjeldanud.
Kui sõõmine teeb paremaks, siis tuleks uurida pigem veresuhkru näitusid (kas need lähevad halva enesetunde ajal liiga madalaks) või seedetrakti (ega pole probleemiks kaksteistsõrmiksool). Viimasel juhul peaks halb enesetunne olema seotud kõhuvaevuste ja ka kõhuvaluga.
Seega alustaksin ikkagi perearstist. Nefroloogi ja uroloogi abi ei pruugi siin kohane olla, samuti mitte neuroloogi oma.

Lugupidamisega
Marge Kütt