Hemogrammi tulemused 12.07.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
Sooviksin selgitusi ja hinnangud hemogrammi tulemustele. Mõned arvud on alla ref.väärtuste.
Kas te saaksite veidi lahti seletada ja kas on vaja rohkemateks analüüsideks ?

Arst vastas:

Liisa Kuhi

dr Liisa Kuhi

Laborimeditsiini arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!

Tänan küsimuse eest! Hemogrammis on erütrotsüütide ning trombotsüütide arv ja indeksid normis, aneemiat ei esine. Valgevere rakkude - leukotsüütide ja nende alaliikide - neutrofiilide ja lümfotsüütide - arv on vähesel määral väiksem referentsväärtusest. Monotsüütide suhtarvu (%) muutus ei oma kliinilist tähendust. Leukotsüütide arvu väheldasel muutusel võib olla mitmeid põhjusi, üks sagedasemaid on viirusinfektsiooni põdemine. Kuna taustaandmed (haigused, ravimid, muutuste varasem olemasolu jt) puuduvad, siis ei saa kahjuks täpsemalt vastata. Soovitan analüüsi korrata umbes 3 kuu pärast, et jälgida muutuste dünaamikat. Muutuste püsimise või süvenemise korral kontakteeruda arstiga põhjuste selgitamiseks.

Lugupidamisega
Liisa Kuhi