Millele viitavad kõrgenenud Segmenttuumsed neutrofiilid ja madalad Lümfotsüüdid vereäige analüüsis? 13.12.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

7 aastasel lapsel on viimase 2 kuu jooksul olnud palavik kerge peavaluga 3 korda ning möödub iseenesest paari päevaga. Perearst on teinud korduvalt vere ja uriinianalüüse (analüüs korras) ning veri näitab alati põletikku. Eelnevate analüüsidega võrreldes on tõusnud Neut analüüsi näit 20.9 E9/L (nädal varem oli näit 6,28 E9/L). Lisaks Hemogramm 5-osalise leukogrammiga analüüsile teostati ka Vereäige analüüs, mis on murettekitav. Kas antud analüüs viitab mingile verehaigusele?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Põletiku tunnused on tõesti olemas, CRP 48 mg/l, suurenenud WBC näit neutrofiilide ja monotsüütide arvelt, lümfotsüütide üldarv normis.%-dele ei ole vaja tähelepanu pöörata, absoluutarvud on olulised. Neeruinfektsioon on perearsti poolt välistatud.
Ainult vereanalüüsi põhjal pole võimalik diagnoosi püstitada, nii on enamike haiguste puhul. Kuid kindlasti vajab laps täiendavaid uuringuid, vajadusel neuroloogi konsultatsiooni ja piltdiagnostikat.
Verehaiguse otseseid tunnuseid ma ei näe.

Lugupidamisega
Marge Kütt