Kõrgenenud leukotsüüdid, sh neut ja mono 19.12.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Manuses lisatud vereanalüüsi tulemus. Mainin, et olen tugevas ülekaalus ja suitsetaja. Otseseis kaebuseid pole, kuid alates 2022 sügisest tehtud mitme vereanalüüsi näitudel on leukotsüüdid üle referentsväärtuste (abs vahemikud 12.0-15.9), viimati siis 14.7. Peamiselt on kõrgem neutrofiilide näitaja, aga ka monotsüüdid ja viimasel analüüsil lümfotsüüdid (lümf on olnud eelnevates analüüsides ref.väärtuse ülemisel piiril).
Ootan hematoloogi vastuvõttu. Mida lisatud verepildi põhjal edasi uuritakse?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on tõesti veidi suurenenud leukotsüütide hulk ja kuna olete teinud korduvaid vereanalüüse, siis on näha, et leid on püsiv.
Hematoloogi konsultatsioon ei ole paha mõte. Kas on vaja midagi edasi uurida, seda otsustab tegelikult hematoloog. Muutused on väikesed, aga ka väikesi püsivaid muudatusi tuleks võimalusel täpsustada. Individuaalseks iseärasuseks julgeme leidu tunnistada siis, kui kõik võimalikud haiguslikud põhjused on välja lülitatud.

Lugupidamisega
Marge Kütt