Koroonaviiruse antikehad 20.01.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kaks korda vaktsineeritud (viimati 6 kuud tagasi), Detsembris põdes terve pere koroonat, lastel määrati ka Omikroni tüvi (kõik on vaktsineeritud). Mina olin ka haige, aga minu PCR test oli negatiivne.

Tegin nüüd, kuu aega hiljem, koroonaviiruse antikehade testi (kvantitatiivne), et saada aimu, kas võisin hoolimata negatiivsest testist ka haiguse läbi põdeda. Antikehade test oli negatiivne. Vaktsineerituna ei tohiks see ju nii olla. Kuidas sellest aru saada? Kas on mõtet või vajadust teha kolmandat vaktsiinidoosi?

Aitäh!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kui viimasest vaktsinatsioonist on 6 kuud möödas ja te ei ole vahepeal ka viirust põdenud, siis on võimalik, et antikehade tase on langenud alla mõõdetavuse piiri.
Lisakaitse täiendava vaktsiinidoosi oleks nii näidustatud.

Lugupidamisega
Marge Kütt