IgG antikehade analüüs 08.12.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Käisin tegemas koroona IgG antikehade analüüsi.Soovisin teada, kas olen hiljuti koroona viirust põdenud.Paraku antikehade test näitas et antikehi on väga palju (Testi tulemus: SARS koroonaviirus 2 IgG QN 11802 AU/ml <50 AU/ml )
Mind vaktsineeriti kahe süstiga 2021 aasta augustis ja aprillis 2022 põdesin koroonat kergelt(PCR test näitas koroonat).Oktoobris 2022 olin kergelt haige nädal aega kuid koroona kiirtest koroonat ei näidanud.Kas antikehade selline suur hulk on normaalne? Või olen siiski hiljuti teist korda koroonas olnud?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

praeguste teadmiste alusel koroonaviirusest puudub tõenduspõhine otsus, kas antikehade hulgal on koroonaviiruse vastase immunoloogilise kaitse kontekstis mingit kliinilist tähendust. Antikehade arvu uuringuid ei soovitata, nende tõlgendamine on meelevaldne. Oluline on ka see, et nn. IgG number on meetodipõhine, s.t. teise meetodiga tehtuna oleks see number oluliselt erinev. Ja puudub igasugune "tõene" number, üks meetod ei oma teise suhtes vähimatki eelist. Seetõttu haiglas me antikehade uuringuid vajalikuks ei pea ja nende alusel raviotsuseid ei tee.

Teie uuringu alusel on selge, et teil on immunoloogilises mõistes antikehad olemas. Aga võttes arvesse, et olete vaktsineeritud ja ka haigust põdenud, siis see info oli teada ka ilma analüüsita. Pigem soovitatakse kroonilisi haigusi põdevaid ja eakaid riskigruppe täiendavalt vaktsineerida ja loodame kõik ühiselt, et raske kuluga koroonahaigete arv jääb edaspidi väga madalaks, kuna elanikkonnal on antikehad juba olemas, nagu ka teie eelnev uuring näitas.

Lugupidamisega
Marge Kütt