Koroonaviiruse antikehade analüüsi tulemus 30.08.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
Sain teise kaitsesüsti mai alguses (Comirnaty). 27.augustil tehtud 2 IgG QN analüüsi tulemus on 7750. Kas nii rohke antikehade hulk võib tähendada seda, et võisin kevadel teadmata viiruse läbi põdeda (enne süstide saamist) ?
Ette tänades!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Ei tähenda. Antikehade "hulk" sõltub nende määramiseks kasutatud laboriuuringu metoodikast, mitte reaalselt inimesel esinevate antikehade absoluutväärtusest.
Antikehade "hulga" järgi on järelduste tegemine üsna meelevaldne.

Ehk vastus teie küsimusele: seda, kas teil olid antikehad juba enne vaktsineerimist, ei kinnita ega lükka ümber hiljem määratud antikehade "hulk".
Positiivne on see, et kui arvestada antikehade soovituslikuks tasemeks vähemalt 50 sõltumata kasutatud laborimeetodist, siis teil on immunoloogiline kaitse olemas.

Lugupidamisega
Marge Kütt