Trombotsüütide näitaja lapse veres 28.05.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Minu kuueaastasel pojal on vereanalüüsis PDW alla normi: 9,5 fl. Kas on põhjust muretsemiseks ja vajab täiendavaid uuringuid? Tänan!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Ei vaja täiendavaid uuringuid, kui see oli ainus normist väljas näitaja.
PDW on trombotsüütide mitte mõõdetav, vaid arvutuslik parameeter. Üsna sageli näeme seda tulemust väljaspool referentspiire täiesti tervetel inimestel. Ja ka haiguste korral oleks tähelepanu äratav pigem selle näitaja suurenemine, väiksem number ei ole haiguslik.

Lugupidamisega
Marge Kütt